اولين بلاگ درباره تعبير خواب

توضیحاتی در مورد خواب و تعبیر آن

خواستگاري براي امام حسين ع در خواب

سلام :

در کتاب خرائج راوندي آمده است که:

چون دختر يزدگرد آخرين پادشاه پارس در مدينه نزد عمر آورده شد، دوشيزه هاي مدينه به تماشاي او آمدند و مجلس از نور چهره اش روشن شده بود.

او عمر را ديد و گفت : اروذال ، عمر در خشم شد و گفت اين زن عجمييه بمن دشنام داد و قصد کشتن او کرد. اميرالمومنين به عمر فرمود: نبايد چيزي را که نمي داني بگويي نيست.پس عمر گفت تا جار کشند براي خريدش.اميرالمومنين فرمود: فروش دختران پادشاهان روا نيست گر چه کافرند، ولي بايد به او پيشنهاد شود تا يک مرد مسلماني را بر گزيند تا او را بزني گيرد و مهرش را از عطاي بيت المال  او محسوب دارند تا بجاي بهاي او باشد.عمر چنين کرد.

دختر دست بر شانه امام حسين عليه السلام نهاد. حضرت علي فرمود : چه نام داري اي دختر ، گفت : جهانشاه، فرمود : بلکه شهربانويه ؟ گفت : آن نام خواهر من است. فرمود راست گفتي. و علي ع رو به حسين کرد و فرمود او را نگهدار و به او احسان کن که بهترين اهل زمين در زمانش را براي تو بزايد و او مادر اوصياء باشد که نژادي پاکند ، و او علي ابن الحسين عليه السلام را زاييد و روايت شده است که بر سر زا مرد.

علت برگزيدن حسين ع اين بود که: پيش از اينکه لشکر اسلام او را دستگير کنند، فاطمه عليها السلام را در خواب ديد و به دست او مسلمان شد.

داستانش اين است که گفت : پيش از ورود لشکر اسلام ، در خواب ديدم که حضرت محمد صلي الله عليه و آله با حسين ع در خانه ما آمد و نشست و مرا براي او خواستگاري کرد و به او تزويج نمود. چون صبح شد در دلم اثر داشت و جز او را در خاطر نداشتم . در شب دوم فاطمه عليها السلام را در خواب ديدم که نزد من آمد و اسلام را به من پيشهاد کرد و من پذيرفتم و مسلمان شدم و فرمود : مسلمين پيروز مي شوند و تو بزودي به حسين مي رسي، تندرست ، و کسي بتو بدي نرساند.

گفت من به مدينه برده شدم و دست کسي بمن نرسيد. والسلام. 

 

  
نویسنده : معبر ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٦/٢٦
تگ ها :