خواستگاري براي امام حسين ع در خواب

سلام :

در کتاب خرائج راوندي آمده است که:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

چون دختر يزدگرد آخرين پادشاه پارس در مدينه نزد عمر آورده شد، دوشيزه هاي مدينه به تماشاي او آمدند و مجلس از نور چهره اش روشن شده بود.

او عمر را ديد و گفت : اروذال ، عمر در خشم شد و گفت اين زن عجمييه بمن دشنام داد و قصد کشتن او کرد. اميرالمومنين به عمر فرمود: نبايد چيزي را که نمي داني بگويي نيست.پس عمر گفت تا جار کشند براي خريدش.اميرالمومنين فرمود: فروش دختران پادشاهان روا نيست گر چه کافرند، ولي بايد به او پيشنهاد شود تا يک مرد مسلماني را بر گزيند تا او را بزني گيرد و مهرش را از عطاي بيت المال  او محسوب دارند تا بجاي بهاي او باشد.عمر چنين کرد.

دختر دست بر شانه امام حسين عليه السلام نهاد. حضرت علي فرمود : چه نام داري اي دختر ، گفت : جهانشاه، فرمود : بلکه شهربانويه ؟ گفت : آن نام خواهر من است. فرمود راست گفتي. و علي ع رو به حسين کرد و فرمود او را نگهدار و به او احسان کن که بهترين اهل زمين در زمانش را براي تو بزايد و او مادر اوصياء باشد که نژادي پاکند ، و او علي ابن الحسين عليه السلام را زاييد و روايت شده است که بر سر زا مرد.

علت برگزيدن حسين ع اين بود که: پيش از اينکه لشکر اسلام او را دستگير کنند، فاطمه عليها السلام را در خواب ديد و به دست او مسلمان شد.

داستانش اين است که گفت : پيش از ورود لشکر اسلام ، در خواب ديدم که حضرت محمد صلي الله عليه و آله با حسين ع در خانه ما آمد و نشست و مرا براي او خواستگاري کرد و به او تزويج نمود. چون صبح شد در دلم اثر داشت و جز او را در خاطر نداشتم . در شب دوم فاطمه عليها السلام را در خواب ديدم که نزد من آمد و اسلام را به من پيشهاد کرد و من پذيرفتم و مسلمان شدم و فرمود : مسلمين پيروز مي شوند و تو بزودي به حسين مي رسي، تندرست ، و کسي بتو بدي نرساند.

گفت من به مدينه برده شدم و دست کسي بمن نرسيد. والسلام. 

 

/ 5 نظر / 27 بازدید
mra

بابا فعاليت بابا بلاگ بابا كامپيوتر بابا...وبابا گواهينامه به خاطر اخري تبريك ما كه هنوز نگرفتيم

Mr.Boss

به به .......... بيخود نيست ما ها همه عاشق حضرت علی هستيم ....... متانت و صبر و حلم مولا در مقابل عمر واقعا قشنگ وصف شده بود. موفق باشی

gharibe

چه توصيفه قشنگی !!!!!

زهرا

برای برادرم رفتیم خاستگاری اما درمکان موردنظر پارچه عزا زده بودند

داستان تخیلی قشنگی بود.........